Raspberry Pi a problémy s SD kartou

SD karta

Poměrně často se mi u Raspberry Pi stává, že se mi filesystém na SD kartě poškodí natolik, že jediná možnost je nahrání kompletního image na kartu znovu.

Jak jsem zjistil, tak podle této diskuze se s problémem potýká více lidí. V diskusi padá nejčastěji domněnka, že je největší problém s rychlejšími SD kartami. Takže problém by se mohl snížit použitím pomalejších CLASS 4 SD karet. Já jsem do této doby vždy po nějaké zásadní úpravě zazálohoval rovnou kompletní SD kartu abych v případě další havárie nemusel opět vše instalovat znovu. Jenže zůstává ta nejistota, že při příštím restartu maliny nenaskočí zrovna v době, kdy nebudu přímo u maliny osobně, a nebudu moci situaci okamžitě zachránit.

Je škoda, že pak malině nemohu tak důvěřovat, abych jí svěřil řízení a regulaci důležitých zařízení. V tomto případě je například takové Arduino daleko spolehlivější. I když uznávám, že je každé určeno pro jiný typ použití.

A jak spolehlivou malinu máte vy ?

3 komentářů

Tondaz3. 12. 2013 at 17:28

Něco podobnýho řešili i na http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/385225

Tesy19. 4. 2014 at 23:00

Raspberry PI mi běží defakto nonstop (osobní rekord cca 24 dní), ale občas potřebuji restartovat (aktualizace firmwaru, výpadek elektřiny, …).
Se stabilitou nemám problém (až na Wi-Fi), když už například je Raspberry PI vypnuté, tak hodím kartu do PC a spustím kontrolu karty, něco málo to opraví a zatím všechno OK. Používám ale kartu od A-Data class 4, protože s class 10 jsem měl nějaké problémy.

Karel Herink20. 4. 2014 at 23:29

Na kontrolu karty ve Windows používáte nějaký speciální soft ?

Zanechat komentář

Váš komentář